Wakacje - Grecja.

Czy dla Polaków wybierających się w roku 2019 na zagraniczne wakacje – Grecja, podobnie jak w poprzednich latach, będzie najczęściej wybieranym kierunkiem? Prawdopodobnie tak, bo z wielu powodów jest to szczególne miejsce.
Po pierwsze Grecja położona jest w szerokości geograficznej, której zawdzięcza ciepły klimat. W lipcu i sierpniu w Grecji jest bardzo ciepło i sucho. Kto wybierze się na urlop do Grecji w tym terminie ma niemal stuprocentową gwarancję bezdeszczowej słonecznej pogody. Słońce, ciepła woda w morzu, bogata szata roślinna są w Grecji również w innych miesiącach roku. Najchłodniej jest w styczniu, nawet można w tym czasie liczyć się z opadami deszczu, ale styczeń na greckich wyspach jest jak wiosna w naszym polskim klimacie. Można z pełną odpowiedzialnością polecić Grecję na wakacje w dowolnym terminie przez cały rok.
Po drugie Grecja żyje z turystów, więc infrastruktura hotelowa i gastronomiczna jest bogata i doskonale zorganizowana, dzięki czemu może zaspokoić potrzeby milionów turystów odwiedzających Helladę. Każdy znajdzie to wygodny nocleg w cenie uwzględniającej możliwości finansowe turysty. Od pięciogwiazdkowych ociekających bogactwem i luksusem resortów do małych rodzinnych pensjonatów położonych z dala od gwarnych resortów wszędzie turyści znajdą doskonałe warunki pobytowe, smaczną kuchnię i niezwykle gościnnych gospodarzy.
Po trzecie Grecja to bogactwo zabytków i muzeów z eksponatami z okresu antycznego. Właśnie na spotkanie z kulturą antyczną jadą turyści do Aten, na wyspę Rodos, na Kretę, do Olimpii na Peloponez. W tych znanych miejscach ale również w małych miejscowościach na terytorium całego państwa można znaleźć skarby architektury starożytnej.

Dla osób zdecydowanych na aktywne wakacje – Grecja oferuje szereg atrakcji przyrodniczych, gdzie można uprawiać różne formy aktywności fizycznej. Godnym polecenia jest Wąwóz Samaria położony w środkowej części Krety. Przejście dnem wąwozu w upalny dzień jest nie lada wyczynem – trwająca około 8 godzin marszruta wymaga dość dobrej kondycji, ale widoki podziwiane podczas wyprawy rekompensują każdy wysiłek.
Nadmorskie miejscowości Grecji kontynentalnej oraz te położone na wyspach oferują dla aktywnych różnego rodzaju sporty wodne. Można podczas wczasów w Grecji nauczyć się nurkować, skakać ze spadochronem, serfować w sposób tradycyjny lub uprawiać kitesurfing. Osoby lubiące morze ale raczej mało aktywne mogą nauczyć się wędkować z kutra.
Podczas pobytu w Grecji można skorzystać z wypoczynku all inclusive w hotelu o wyższym standardzie albo wybrać wycieczkę objazdową, która pozwoli poznać kraj czy region. Wycieczka objazdowa jest nieco męcząca – codzienne zmiany hotelu, długie przejazdy, trudne zwiedzanie nie są polecane wszystkim. Ale można taką wycieczkę objazdową połączyć z wczasami. Dwutygodniowa wyprawa do Grecji może być podzielona w następujący sposób: tydzień na objeździe, tydzień na wczasach wypoczynkowych nad morzem. Urlop spędzony w takiej formie wzbogaci naszą wiedzę o Grecji a jednocześnie pozwoli na pełen relaks i dobry wypoczynek.

www.mojpodroznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ