Właściwości henny

Henna stała się w ostatnich latach zabiegiem estetycznym, który zaskarbił sobie uznanie wielu Polaków. Ma ona szerokie zastosowanie, dlatego salony kosmetyczne znajdują dla niej miejsce w swojej ofercie. Jest ona wykorzystywana na przykład do wytwarzania wysokiej klasy kosmetyków przeznaczonych do koloryzacji oraz pielęgnacji.
Henna znana jest w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu od wieków. Jest to barwnik wytwarzany z rośliny lawsonii. Jest ona powszechnie znana zarówno w Azji, jak i Ameryce Południowej, czy też Afryce. Dlaczego henna jest tak popularna w tych regionach? Oprócz walorów estetycznych, które rzucają się w oczy od razu, warto podkreślić również jej walory zdrowotne. Henna przykładowo jest bogatym źródłem wapnia oraz magnezu. Zawiera też potas oraz inne mikropierwiastki. To również źródło witaminy A, D, B czy też kwasu linolowego.
Jeśli chodzi o typowe właściwości kosmetyczne, to warte podkreślenia jest to, że henna kojarzona jest przede wszystkim z pielęgnacją oraz koloryzacją skóry. Od wieków na Półwyspie Arabskim henna dodawana jest w czasie pobytu w łaźnie w celu uzyskania jeszcze lepiej widocznego efektu brązowego zabarwienia. Skóra dzięki temu zabiegowi wygląda naturalnie i atrakcyjnie. Ważnym atutem henny jest też fakt, że doskonale zmiękcza skórę, dzięki czemu automatycznie staje się ona miękka w dotyku.
Obecnie henna jest łączona przeważnie z kreatyną. Widoczne jest to przede wszystkim w składach różnego rodzaju płukanek do włosów. Dzięki jej obecności włosom nadaje się ciemniejszego odcienia. Wiele kobiet uważa, że zastosowanie takiej płukanki pozwala otrzymać znacznie lepsze efekty, niż stosowanie nawet najlepszych szamponów czy też farb koloryzujących. Dowiedziono również, że henna nie jest zagrożeniem dla naszych włosów. Nie niszczy ich ani w żaden sposób nie osłabia. W celu uzyskania stałego efektu konieczne jest długofalowe stosowanie henny. Rezultaty przychodzą dopiero po pewnym czasie regularnego nakładania henny. Jest ona też stosowana w celu przyciemniania rzęs oraz brwi. Henna grafitowa pozwoli rzęsom stać się ciemniejszymi. Jeśli są one dodatkowo naturalnie długie, nie trzeba będzie ich każdego dnia tuszować.
Właściwości lecznicze henny też przykuwają uwagę przemysłu kosmetycznego. Substancje wchodzące w jej skład wykorzystywane są na przykład przy leczeniu trądu oraz ospy wietrznej. Szczególnie szerokie zastosowanie że poszczególne części krzewu lawsonii pomagają w leczeniu różnego rodzaju schorzeń dotykających skórę.
Wykonanie tatuażu z henny nie niesie ze sobą więc ryzyka zagrożenia pojawiania się zmian alergicznych. Tatuaże takiego rodzaju mają nie tylko do zaproponowania walory estetyczne, ale również zdrowotne. Posiadają one właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu zapobiegają one rozmnażaniu się bakterii na skórze. Henna oraz kosmetyki wyprodukowane na jej bazie są ogólnodostępne. Znajdziemy je w każdej drogerii oraz sklepie internetowym. Ceny są na tyle niskie, że zakup takich kosmetyków nie będzie żadnym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ