Rosnące stale niemowlę bardzo szybko wyrasta ze swojego pierwszego wózka, czyli gondoli. Zwiększające się z każdym dniem zainteresowanie malucha otaczającym go światem przy jednoczesnym braku umiejętności chodzenia powoduje, że rodzice zamieniają gondolę na spacerówkę.

Jak wybrać wózek spacerowy?

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego zależy w dużej mierze od tego, jak duże jest dziecko. Młodsze niemowlęta, które w ciągu dnia ucinają sobie drzemki na świeżym powietrzu, wymagają wózka, który będzie posiadał możliwość rozkładania oparcia do pozycji leżącej.

Ważną kwestią przy wyborze spacerówki są oczywiście koła. Wielu rodziców preferuje wózki, które wyposażone zostały w skrętne przednie koła. Znacznie ułatwiają one prowadzenie wózka i manewrowanie nim podczas jazdy.

Dobra spacerówka posiada oczywiście w pasy bezpieczeństwa. Ze względu na to, że niemowlęta są bardzo ruchliwe, najlepiej sprawdzą się pasy pięciopunktowe. Zapewniają one najwyższy stopień bezpieczeństwa i jednocześnie nie krępują zbytnio ruchów dziecka.

Wózki spacerowe powinny posiadać również składany daszek, który w słonecznie dni ochroni dziecko przed słońcem, a w deszczowe przed nadmiernym przemoczeniem.

Ułatwienia dla rodziców

Spacerówka powinna być wygodna przede wszystkim dla dziecka, ale nie tylko. Rodzice, którzy będą najczęściej prowadzić wózek, muszą zwrócić również uwagę na własną wygodę. Zapewni ją np. regulowana wysokość rączki. Dzięki tej opcji, zarówno osoby wysokie, jak i niskie, będą mogły ustawić rączkę wózka na odpowiedniej dla siebie wysokości.

Wózek spacerowy powinien posiadać także pojemnik umiejscowiony między kołami. Jeszcze do niedawna były to metalowe kosze, jednak nowsze modele wózków spacerowych wyposażone zostały w zamykane na zamek lub napy torby.

Niekwestionowanym ułatwieniem dla każdego „operatora” wózka spacerowego jest również torba zawieszana na rączce wózka. Można w niej schować wiele drobiazgów, nie tylko dla dziecka, ale również rodzica.

Wiele z tych cech posiadają wózki X Lander, które uznawane są za jedne z najlepszych wózków spacerowych na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ