Od kilku już lat seriale, filmy i książki fantasty są niezwykle popularne. Wszystko zaczęło się od wspaniałej ekranizacji „Władcy Pierścienia” , która choć zrealizowana już kilkanaście lat temu, nadal potrafi zachwycać i wbijać w fotel. To właśnie wtedy zaczął się istny szał na literaturę Tolkiena, a wszystkie jego tytuły były dosłownie prawdziwymi hitami w każdej księgarni wysyłkowej. Jeżeli ktoś chciał je wypożyczyć z biblioteki – musiał mieć prawdziwe szczęście aby na nie natrafić. Dzisiaj nie brakuje nowych propozycji książek fantasty, które są uwielbiane przez dzieci, młodzież oraz oczywiście dorosłych.

Najlepsze książki fantasy

Fantasy to literatura, w której można się zakochać lub której można nie cierpieć. Warto jednak dać sobie szansę i zapoznać się z najpopularniejszymi autorami, takimi właśnie jak wcześniej wspominany Tolkien, autorem chociażby niedługiego „Hobbita”. Taki pierwszy kontakt z literaturą fantasty pozwoli ocenić, czy w ogóle to książki dla nas.
Jeżeli spodobają się nam bohaterowie nie z tej ziemi, smoki, trolle i ogry, żyjące zupełnie zwyczajnie gdzieś obok ludzi, to może być znak, że czas sięgnąć po coś więcej. Warto też wspomnieć, że dla fascynatów fantasy, ale też dla osób nie do końca przekonanych do tego typu literatury, dobrym pomysłem mogą być gry planszowe, opierające się bardzo często o historie znane z książek. W ten sposób można zaznajomić się z fantasy inaczej.

Książki fantasy w livro.pl

Jeżeli ktoś nie jest natomiast zupełnie przekonany i uważa, że to historie co najwyżej dla nastolatków, chyba warto przypomnieć mu, że jeden z najbardziej teraz popularnych seriali, który chyba zna cały świat, to właśnie fantasy. Chodzi oczywiście o „Grę o Tron”, która jest doskonała zarówno w wersji filmowej jak i książkowej. W livro.pl można kupić wszystkie części i cieszyć się nieprzerwanie lekturą. Pewnie jednak nie na długo, bo tak wciąga, że trudno odłożyć książkę nawet późno w nocy. Tak właśnie jest z doskonałą literaturą.

Zakupy w księgarni internetowej

Gdzie najtaniej i najszybciej można dostać książki fantasy? Oczywiście w księgarniach internetowych, takich jak livro.pl. Właśnie tam nawet najgorętsze tytuły są zawsze w niskich cenach, zatem można cieszyć się nową książką nawet kilka razy w tygodniu. To szczególnie ważne dla osób, które uwielbiają nowości, których zwykle nie da się kupić w antykwariatach czy komisach z używanymi książkami. Pozostają tylko księgarnie i polowanie na promocje. We wspominanej księgarni nie trzeba jednak na nie polować, bo przystępne ceny są przez cały rok na okrągło.

Książka fantasy na prezent

A może zrobić komuś bliskiemu niespodziankę i zamówić dla niego książkę fantasy z dostawą do domu? Dzięki księgarniom wysyłkowym to bardzo proste, można bowiem kupić tam jakiś ciekawy tytuł, a następnie zamówić przesyłkę do domu przyjaciela czy kogoś z rodziny. Znaleźć niespodziankę książkową to musi być wyjątkowo miłe uczucie. Warto czasami zrobić taki drobny miły gest, aby pokazać, że ktoś jest dla nas ważny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ