stand-up i kabaret
fot. pexels.com

To, co najczęściej oglądamy na telewizorze czy też w telewizji, to zdecydowanie filmy. Dziś jednak opowiemy Ci o nieco nowej, chociaż już bardzo popularnej formie widowiska telewizyjnego, jakim jest stand-up oraz o kabarecie. Są to alternatywy dla filmów – kabarety z pewnością oglądasz, ale czy stand-upy też? Dowiedz się, jaka jest między nimi różnica!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/romantyczny-wieczor-w-domu-8-topowych-filmow-na-walentynki/

Kilka słów o filmach

Za oglądanie filmów najlepiej zabrać się wtedy, gdy zwyczajnie mamy już film wybrany, pobrany i jedyne co musimy zrobić, to podłączyć wszystko, by móc go obejrzeć. Wiele osób ma tak, i pewnie też jesteś czasem jedną z nich, że za oglądanie filmu zabiera się z tzw. marszu. Podłącza wszystko, co trzeba, siada wygodnie i zaczyna szukać filmu. No właśnie i tutaj pojawia się problem, ponieważ bardzo często kończy się to tym, że upływa dużo czasu, a film nie jest wybrany. Staje się późno i właściwie już go nie oglądamy. To dlatego tak ważne jest, aby przymierzając się do oglądania, wiedzieć co chcemy obejrzeć i mieć ten film pobrany.

Kabaret VS Stand-up

Z kabaretami i stand-up’ami nie ma takich problemów. Wystarczy włączyć YouTube i wybrać dowolny odcinek. W przypadku filmów zastanawiamy się nad klimatem, co chcemy obejrzeć, jaką kategorię filmu itd. Kabarety i stand-upy (mowa tutaj o całych programach, a nie wycinkach sketchu) mają bardzo rozmaity klimat na całości swojego nagrania, są tam rozmaite występy, różne historie. Jest więc tutaj większa dowolność.

Kabarety są znane większości z nas. Zespół, grupa ludzi odgrywa różne scenki. Bardziej lub mniej śmieszne, ale zamierzeniem ich zawsze jest parodiowanie realnej historii, sytuacji, zdarzenia. Ma to na celu pokazać coś w sposób wyolbrzymiony, często nierealny. Dzięki temu sprawia to, że jako widz śmiejemy się, nabieramy dystansu do pewnych sytuacji.

Stand-up to nieco inna forma show. Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy pracują w kabaretach mówi, że jest to konkurencja właśnie dla kabaretów. Z jednej strony można tak uznać, ale z drugiej trzeba przyznać, że jest to zupełnie inna forma rozrywki. Stand-up polega na tym, że na scenie stoi jedna osoba i to ona cały czas opowiada. Przedstawia, w bardzo podkoloryzowany sposób, różne historie, odgrywa scenki będąc kilkoma postaciami (najczęściej bez przebierania); porusza często wstydliwe tematy. Stand-upy można powiedzieć są mniej ocenzurowane i często osoby występujące na scenie dużo przeklinają, nawiązują do drażliwych stereotypów i historii.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/sesja-reportazowa-na-jakie-okolicznosci-skorzystac-z-takiej-sesji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ