PlayStation 5 czy Xbox Series X

Takie pytanie zadaje sobie codziennie wielu potencjalnych graczy. Ilość różnych ofert w naszych czasach wcale nie ułatwia wyboru, wręcz przeciwnie, czyni go o wiele trudniejszym. Walka o potencjalnego klienta lub klientkę na rynku gier komputerowych i powiązanych z nimi produktów, trwa na każdym kroku. Pieniądze, które można tutaj zarobić są naprawdę spore i nic nie wskazuje na to, by były mniejsze. Wybór odpowiedniej konsoli leży w rękach konsumenta i wkrótce zostanie podjęty.

1. PS5 – warto spróbować

2. A może jednak Xbox Series X?

3. Decyzja należy do nas

PS5 – warto spróbować

Konsola PlayStation 5 ma się pojawić na światowym rynku pod koniec 2020 roku, ale analitycy nie wykluczają, że ów produkt firmy Sony trafi do sklepów na początku 2021 roku. Jego cena ma oscylować w granicach czterystu, pięciuset dolarów amerykańskich i będzie najprawdopodobniej nieco wyższa od kwoty, jaką trzeba będzie wyłożyć za nowego Xboxa. Będzie ją można nabyć, m.in. tu: https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml. Microsoft musi walczyć o klienta z większym zaangażowaniem, gdyż wcześniejsza konsola Sony odniosła duży sukces, dzięki czemu może sobie pozwolić na potencjalnie nieco wyższą cenę. Specyfikacja techniczna obydwu produktów będzie do siebie bardzo zbliżona, ale niewielką przewagę będzie tutaj miała konsola Microsoftu. Co do wyglądu konsoli PS5 wszystko jest utrzymywane w ścisłej tajemnicy i zapewne karty zostaną odkryte dopiero w dniu premiery tejże. Do każdej z konsol będą też przypisane konkretne gry stworzone z myślą o nich. Flagową propozycją na wyłączność dla PS5 ma być gra „Godfall”, ale oprócz nazwy nic o niej nie wiadomo. Oprócz wyżej wymienionej propozycji, zapewne będzie na niej można też zagrać w: „God of War”, „The Last of Us”, „Gran Turismo”, „Horizon Zero Dawn”, czy też w hit ostatnich czasów, czyli „Spider-Mana”. Oferowane dotychczas subskrypcje sieciowe pozostaną bez zmian, zgodnie z dotychczasową polityką firmy Sony. Konsola PS5 będzie zawierać funkcję kompatybilności wstecznej, dzięki czemu można będzie na niej grać w gry z jej poprzedniczki, czyli PS4. Konsola będzie najprawdopodobniej wyposażona w napęd optyczny z rodziny Blu-Ray.

A może jednak Xbox Series X?

Nowy produkt Microsoftu, czyli konsola Xbox Series X powinna być dostępna w dystrybucji od dwudziestego szóstego listopada 2020 roku (https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml). Tego dnia w USA jest obchodzone Święto Dziękczynienia, co na pewno będzie miało wpływ na jej sprzedaż. Jej cena będzie nieco niższa od ceny konkurentki z Sony. Parametry techniczne Xboxa będą nieco wyższe niż PS5, ale nie na tyle, by miało to bardzo istotny wpływ na zakup. Tu zadziałają raczej moce przyzwyczajenia poszczególnych graczy do konkretnych produktów, acz część z nich być może zmieni stajnię i spróbuje gry na nowym urządzeniu. Wygląd produktu Microsoftu także na razie nie jest znany. Na pewno jednym z tytułów, który zainauguruje nową konsolę Xbox będzie „Halo Infinite”. Oprócz tej propozycji będzie można na niej zagrać w: „Senua’s Saga: Hellblade 2” oraz „Gears of War” czy „Forza Horizon”. Także i tutaj trudno mówić o jakichś szalonych zmianach w kontekście subskrypcji w sieci. Microsoft w swoich zapowiedziach mówi o usłudze streamingowej Project xCloud, dzięki której możliwe by było granie w gry z tej konsoli na dowolnym komputerze, czy np. smartfonie. Kompatybilność wsteczna ma być dostępna także na Xboxie i mieć szerszy zasięg niż ma to miejsce w przypadku PS5.

Decyzja należy do nas

Jaką konsolę więc ostatecznie wybrać? Jak widzimy decyzja nie będzie najłatwiejsza. Wszystko wyjdzie w praniu, ale i tak kluczowe mogą się tu okazać osobiste preferencje każdego z grających. Udanych wyborów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ