Gry planszowe przeżywają swój renesans. Dziś możemy w nie grać nie tylko w domowym zaciszu, lecz także w pubach, klubach i barach, które zapewniają taką rozrywkę. Planszówki to nie tylko świetna zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jakie więc jeszcze niosą ze sobą korzyści?
Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/czemu-warto-grac-w-planszowki/
Gry planszowe – same zalety
Oferta gier planszowych na dzisiejszym rynku przekracza chyba najśmielsze oczekiwania każdego pasjonata. Jest tak szeroka, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno ten, który dopiero zaczyna przygodę z planszówkami, jak i ten, dla którego spędzanie przy nich wolnego czasu to już chleb powszedni.
Przede wszystkim planszówki są ciekawą formą spędzenia czasu, czy to w parze, czy w rodzinie, czy też wśród znajomych i przyjaciół. Ale to nie jedyna ich zaleta. Pomagają lepiej poznać samego siebie, a także osoby z otoczenia. Ponadto ułatwiają integrację oraz nawiązanie więzi. Niebagatelny wpływ mają również na pracę naszego umysłu. Te gry planszowe, które wymagają skupienia, rozwijają naszą pamięć i koncentrację, uczą myślenia strategicznego, przewidywania, analizowania. Poza tym łączą także pokolenia – w planszówki mogą grać zarówno dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. I wszyscy mogą wspólnie zasiąść do takiej gry, która każdemu da satysfakcję.
Jakie są kategorie gier planszowych?
Gry planszowe możemy podzielić w zależności od tego, jakiego zaangażowania od nas wymagają. Najpopularniejsze rodzaje planszówek to:
- gry familijne, rodzinne – dostosowane poziomem do każdego członka rodziny, mają ciekawą fabułę, która nie nudzi się szybko i pozwala na ciekawe spędzenie czasu oraz rozwój wyobraźni;
- gry strategiczne – w tym przypadku możemy mieć do czynienia nawet z bardzo zaawansowanym stopniem trudności. Celem takiej gry jest wygranie partii, dzięki opracowaniu konkretnej strategii działania.
- gry ekonomiczne – uczą operowania gotówką oraz budowy kapitału, planowania budżetu oraz oszczędzania.
- gry przygodowe – często nawiązują do różnych bajek i kreskówek, przenosząc grających do zupełnie innego, baśniowego świata. Szczególnie ciekawa forma spędzania czasu dla każdego dziecka.
- gry logiczne – uczą logicznego myślenia i koncentracji na szczegółach.
- gry edukacyjne – poszerzają wiedzę z różnych dziedzin, jak na przykład geografia, historia, literatura, muzyka, sztuka etc.
Zobacz też: http://www.naszawitryna.pl/domowe-zabiegi-kosmetyczne-dla-kazdego/