Włosy to jeden z największych atutów zarówno kobiet jak i mężczyzn, pod warunkiem oczywiście, że są gęste i zdrowe oraz zadbane. Niestety, pomimo tego, że w młodości wiele osób cieszyło się pięknymi włosami, wraz z wiekiem ich kondycja staje się coraz gorsza. Włosy zaczynają się kruszyć i łamać, stają się matowe i suche. Z tymi problemami można sobie jednak poradzić za pomocą dostępnych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Trochę większym problemem jest niestety łysienie. Nie zawsze pomoże suplementowanie witaminami czy poprawa diety. Czasami włosy lecą dosłownie garściami, a człowiek nie wie co robić. Miejscem, które należy w takiej sytuacji odwiedzić jest klinika trychologiczna.

Trycholog Katowice

Klinika trychologiczna to miejsce, w którym osoby martwiące się nadmierną utratą włosów znajdą fachową pomoc. Trycholog to lekarz, który ocenia zdrowie włosów oraz skóry głowy, dzięki czemu może ustalić dlaczego dochodzi do łysienia. Wbrew pozorom łysieją nie tylko panowie, chociaż rzeczywiście ten problem częściej ich dotyczy. Również panie doświadczają czasami nadmiernej utraty włosów, mają problem z pojawiającymi się zakolami, czy coraz cieńszą kitką podczas związywania.

Klinika transplantacji włosów

Szukając w internecie kliniki transplantacji włosów, z pewnością wiele osób odnalazło renomowane miejsce tego typu w Katowicach. Dlatego właśnie hasło „trycholog Katowice” jest często wpisywane w wyszukiwarce internetowej nie tylko przez mieszkańców regionu, ale również innych części kraju. Dla pacjentów chcących skorzystać z konsultacji u dobrego trychologa, odległość nie ma znaczenia. Renomowana klinika transplantacji włosów to bowiem wciąż rzadkie miejsce na mapie Polski.

Pierwsze spotkanie z trychologiem

Trycholog tak jak i każdy inny lekarz, zanim postawi swoją diagnozę i oceni jaki sposób leczenia będzie najbardziej odpowiedni, musi wcześniej zebrać szczegółowy wywiad. Istotne będą dla niego zatem informacje o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, warto zabrać ze sobą wyniki badań takich jak na przykład morfologia, czy badania hormonalne. Będzie chciał również dowiedzieć się jaki jest styl życia pacjenta, jak się on odżywia, czy w jego codzienności jest dużo stresorów. To wszystko ma bowiem niebagatelny wpływ na to, dlaczego włosy wypadają. Jeżeli ktoś rozważa możliwość skorzystania z przeszczepu włosów w klinice transplantacji, będzie musiał odpowiedzieć na wszystkie te pytania oraz poddać się zalecanym przez trychologa badaniom, między innymi u kardiologa. To niezbędna procedury przed zabiegiem przeszczepu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ