zdrowe nawyki

Na podstawie badań oraz licznych obserwacji wynika że zdrowe odżywianie większości ludzi kojarzy się z niesmacznym, jałowym jedzeniem, z restrykcyjnym przestrzeganiem rygorystycznych diet oraz z wiecznym poczuciem głodu oraz nieszczęściem. Jednak by zdrowo się odżywiać, zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a co za tym idzie poczuć się lepiej we własnej skórze wcale nie trzeba się katować, przestrzegać reżimu typu popularne niegdyś diety 1000kcal bądź temu podobne. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych nawyków, które pomogą nam wejść na drogę zdrowego i szczęśliwego życia

Jedz regularnie

Regularne jedzenie to podstawa. Dzięki systematycznemu przyjmowaniu posiłków unikniesz nagłego skoku cukru w organizmie co może skutkować na przykład cukrzycą oraz wspomożesz metabolizm, ponieważ organizm będzie co chwile miał nową dostawę pożywienia i nie będzie musiał nic odkładać na później, jak to często się dzieje, najczęściej niestety w postaci tkanki tłuszczowej.

Powoli i z umiarem

Posiłek powinien być celebracją. Gdy jesz, skup się tylko na jedzeniu, nie oglądaj telewizji czy nie jedz w biegu. Przeżuwaj powoli, aby do Twojego organizmu dotarła wiadomość o nasyceniu się posiłkiem. W przeciwnym razie zjesz więcej niż potrzebujesz.

Warzywne szaleństwo

Jedz warzywa na potęgę. Są one najbardziej wartościowym źródłem wszelkich witamin i minerałów. Zapewniają dobre samopoczucie ale również pomagają spełnić funkcję dekoracyjną dla Twoich dań oraz za sprawą dużej ilości wody – szybciej zapełnią Twój żołądek. Zawierają minimalną ilość kalorii, a więc nadużywanie ich nie zaszkodzi Twojej sylwetce, a wręcz jej pomoże.

Bez słodyczy też jesteś słodka/i 🙂

Zaufaj mi. Nie potrzebujesz tych niezdrowych tłuszczy i cukrów zawiniętych w zgrabny, kolorowy papierek. Wiem, wiem.. Są bardzo dobre, rozsadzają nam wszystkie kubki smakowe za sprawą odpowiedniego połączenia różnych środków chemicznych. Ale ale.. Za każdym razem gdy sięgniesz po owoc zamiast słodycz, Twój organizm będzie triumfował zwycięstwo razem z Tobą i na pewno pomoże Ci szybciej pozbyć zbędnych kilogramów

Nie przejadaj się – 4, 5 mniejszych posiłków

Skomponuj swoje posiłki tak, aby podzielić je na 4 – 5 sycących porcji. To o wiele lepsza opcja niż opychanie się i konsumpcja 2 ogromnych posiłków dziennie, bądź co gorsze głodówka przez cały dzień i wilczy apetyt wieczorem po powrocie do domu. Tak samo jak nie da się wyspać, tak samo nie da się najeść na zapas, więc jedz mniej a częściej.

Eksperymentuj

To nie tak, że gdy staramy się zdrowo odżywiać musimy jeść ciągle sałatę, kurczaka i marchewkę, ewentualnie ciemny chleb, koniecznie bez glutenu. Nie musisz od razu rezygnować ze wszystkich swoich dotychczasowych nawyków. Eliminuj je stopniowo. Urozmaicaj swoją dietę w różne składniki, eksperymentuj. To najlepsza droga do zbudowania silnych fundamentów zdrowego odżywiania na stałe. I Twoich nowych, zdrowszych, pyszniejszych posiłków rzecz jasna.

Bez śniadania ani rusz

Nadchodzą ciężkie poranki, w których niełatwo zadbać o pełnowartościowe, pyszne śniadanie. Lecz wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy 5-10 minut aby skomponować pyszny zdrowy posiłek. Płatki owsiane na mleku z rodzynkami? Omlet na słodko lub słono z ciemnym chlebem? Wystarczy poświęcić kilka chwil aby Twój dzień, a przede wszystkim samopoczucie stało się lepsze. Nie bez podstawy mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje kopa i rozpęd na cały dzień, dlatego postaraj się żeby było bogate w wartości odżywcze. Smacznego! 🙂

Stawiaj na naturę

Wybieraj produkty, które najbardziej przypominają swoją pierwotną formę. Chodzi o to, żeby po pierwsze miały jak najuboższy skład czyli jak najmniej niepotrzebnych dodatków, a po drugie możliwie krótki termin przydatności. Wysoko przetworzone produkty to zabójstwo dla naszego organizmu.

Woda zamiast cukru w puszce

Czy wiesz, że człowiek składa się z 60-70% z wody? Nie muszę więc chyba tłumaczyć jak wielką rolę pełni w naszym organizmie. Pij 1, 5-2L wody dziennie. Odstaw na bok wszystkie kolorowe napoje z ogromną ilością cukrów i chemii w składzie. Zamiast tego sięgnij po zieloną herbatę, kawę czy zioła, typu mięta, szałwia.

Trochę ruchu nie zaszkodzi

Postaraj się o aktywność ruchową każdego dnia. Może to być zwykły 30 minutowy spacer ze znajomym, lub bieg, rower, basen czy gimnastyka. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy zamienić godzinne spędzanie czasu przed telewizorem na godzinny rozruch. Oponka sama zacznie znikać 🙂

innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ