4 sposoby na otwarcie wina bez korkociągu

Szykujesz romantyczną kolację dla dwojga przy świecach i butelce wyśmienitego wina? A może po prostu znajomi wpadli z wizytą w towarzystwie butelki ulubionego wina? Niezależnie od okazji brak korkociągu w Twojej kuchni, zaskoczy Cię, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewasz. Nie musisz się jednak obawiać, że brak specjalnego otwieracza zepsuje Ci wieczór. Poznaj cztery sprawdzone sposoby na to, aby otworzyć butelkę wina bez pomocy korkociągu.

Jak to zrobić? Przeczytasz poniżej.

Ważnym aspektem każdego z poniżej przedstawionych sposobów, jest fakt, że butelka musi być unieruchomiona.

– ŚRUBOKRĘT

Brzmi śmiesznie? Jednak jest to banalnie proste. Wkręć śrubokręt w korek, najlepiej do samego końca. Następnie masz dwie możliwości, wykręć korek jak śrubkę, bądź delikatnie ruchami od prawej do lewej i na odwrót ciągnij korek ku górze.

– WIDELEC I ŚRUBKA

Drugim sposobem jest użycie dwóch rzeczy, które na pewno posiadasz w swoim domu. Śrubka musi być dłuższa niż długość korka w butelce, jednocześnie na tyle cienka, aby weszła między zęby widelca. Wkręć śrubkę tak, aby przebiła korek. Następnie główkę śrubki umieść między „zębami” widelca. Delikatnie pociągnij korek ku górze.

– WIESZAK NA UBRANIA

Brzmi absurdalnie, wiem. Jednak to działa. Wieszak musi być wykonany z cienkiego drutu. Najlepiej nadaje się do tego taki wieszak, który pod hakiem ma spiralkę. Wystarczy, że odetniesz „ramiona” wieszaka, a pozostały uchwyt ze spiralką jest już gotowym narzędziem do otworzenia butelki ulubionego wina.

– WCIŚNIJ KOREK DO ŚRODKA BUTELKI

To ostatni pomysł i chyba najprostszy w wykonaniu ze wszystkich wymienionych. Do wciśnięcia korka do butelki możesz użyć bardzo wielu przedmiotów, począwszy od noża, ołówka na tuszu do rzęs z damskiej torebki kończąc.

To jest bardzo ważne!

Zachowaj ostrożność podczas wykonywania wyżej wymienionych czynności, nie rób nic na siłę. Przecież nie chcesz się skaleczyć, a już na pewno nie chcesz zaplamić ulubionego dywanu czy nowych ubrań, jakie prawdopodobnie masz na sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ