Jak czyścić białe buty

Białe buty, choć pięknie wyglądają w dniu zakupu, wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych dla utrzymania ich w należytej czystości.

Do tego celu świetnie będzie się nadawała cytryna i limonka. Dodatkowo mają one przyjemny zapach, a kwas cytrynowy działa niczym środki chemiczne. Do czyszczenia należy przygotować roztwór wody z dodatkiem dwóch łyżek soku. Za pomocą szczoteczki lub szmatki czyścimy buty, następnie wystarczy już tylko je wypolerować przy użyciu suchej ściereczki.

Niezwykle przyjazna dla białego obuwia okazuje się być zwykła soda oczyszczona. Buty czyścimy sporządzoną papką z sody i wody, mniej więcej w równych proporcjach. Podobnie jak w przypadku wody z sokiem cytrynowym, czyścimy buty przy pomocy szczoteczki, a następnie wycieramy do sucha i polerujemy.

Zarówno do butów skórzanych, jak i zamszowych idealnie nadaje się ocet. Nie jest on wskazany do butów z materiału, ponieważ wsiąknięty w jego strukturę będzie wydzielał przez dłuższy okres nieprzyjemną woń. Na wilgotną szmatkę nalewamy odrobinę octu i czyścimy nią białe buty. Po zabiegu należałoby przemyć je ciepłą wodą.

Aby długo cieszyć się pięknym wyglądem naszych butów ważna jest systematyczność. Najlepiej byłoby po każdym użyciu przynajmniej przetrzeć je szmatką, aby nie dopuścić do wniknięcia zabrudzeń w strukturę materiału z którego zostały wykonane.

A co z butami ze zwykłego materiału, typu trampki, czy tenisówki

Do ich czyszczenia najlepiej użyć wody z sokiem z cytryny lub limonki, albo mikstury z sody oczyszczonej. Pamiętać należy o omijaniu wszelkich ozdób znajdujących się na obuwiu. Najlepsze efekty uzyskamy używając do czyszczenia materiału szczoteczki. Nie zapomnijmy na koniec o przetarciu butów czystą szmatką.

Czyszcząc białe buty wykonane ze skóry musimy mieć szczególnie na względzie to, że skóra kurczy się pod wpływem długotrwałego schnięcia, dlatego tak ważne jest wycieranie ich po każdym zabiegu pielęgnacyjnym. Wskazane jest także dokładne wypchanie ich papierem do momentu całkowitego wyschnięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ