Idealna mrożona kawa? - sprawdź ten przepis

Mrożona kawa to świetny napój na gorące dni. Jednak, aby cieszyć się jej smakiem, nie musimy czekać do upalnego lata. Wystarczy przyrządzić ją w zaciszu własnego domu. Dzięki temu przepisowi nie tylko umilisz sobie dzień pyszną kawą, ale także miło zaskoczysz swoich gości, którzy przyjdą w odwiedziny.

Czego potrzebujesz? [porcja na 2 kawy]

– kawa rozpuszczalna (wedle uznania i Twoich preferencji smakowych)
– woda
– cukier trzcinowy (może też być biały)
– mleko
– skruszony lód (alternatywnie kostki lodu)
– ulubiony syrop smakowy
– kilka kostek czekolady
– shaker
– wysokie szklanki
– bita śmietana (opcjonalnie)
– tarka do czekolady (jeśli nie posiadasz takowej, zwykła tarka też będzie dobra).

Do shakera wsyp 2-3 łyżki kawy rozpuszczalnej, dodaj 1-2 łyżeczki cukru i zalej przegotowaną wodą, tak aby tylko przykryła suche składniki. Wstrząśnij zawartość shakera, tak by wszystko dobrze się wymieszało i powstała piana. Do przygotowanych wysokich szklanek włóż kostki lodu bądź do 1/3 wysokości dodaj pokruszony lód. Dodaj ulubiony syrop smakowy. Następnie przelej do szklanek zawartość shakera. Dopełnij całość zimnym mlekiem i zamieszaj, aby składniki połączyły się ze sobą. Twoja mrożona kawa jest już gotowa. Teraz możesz skorzystać z dodatkowych opcji. Udekoruj górę kawy warstwą bitej śmietany. Na wierzch zetrzyj trochę wiórków czekolady i gotowe!

Kawa mrożona z procentami? To bardzo dobre połączenie, przykładem może być popularna Irish coffe z rumem.

Jak zrobić kawę z nutką alkoholu? To bardzo proste. Cały proces powstawania mrożonej kawy jest taki sam jak ten przedstawiony powyżej. Różnica w wykonaniu polega na tym, że ulubiony syrop smakowy zastępujesz wybranym przez siebie rumem. Ilość rumu jest zależna od intensywności smaku, jaki chcemy otrzymać. Optymalnie jednak jest to od 50 do 100 mililitrów. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością alkoholu. Mrożona kawa to nie drink, a orzeźwiający napój.

Drugą ważną rzeczą jest to, abyś pamiętał, że jeśli jesteś kierowcą, nawet nieznaczna ilość alkoholu może zostać wykryta podczas kontroli drogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ