Catering dietetyczny — czy koniecznie zestaw na cały dzień? Opcje lunchowe i wykluczenia posiłków

0
1773

Catering dietetyczny jest bardzo chętnie wykorzystywany przez wiele osób. Firmy cateringowe chcąc wyjść naprzeciw potrzeb klientów, oferują opcje lunchowe, które możemy zabrać do szkoły lub pracy i to właśnie w niej odżywiać się odpowiednio nie musząc zamawiać gotowych dań czy jeść kanapek. Ukłon w stronę klienta obejmuje również wykluczanie pewnych posiłków z typowej diety, jeśli po prostu ich nie potrzebujemy. Czym zatem są opcje lunchowe? Czy koniecznie musimy zamawiać zestaw na cały dzień? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Czy konieczny jest zestaw na cały dzień?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przy wyborze cateringu dietetycznego jest to czy konieczne jest wykupienie zestawu na cały dzień. Wiele osób chciałoby skorzystać z cateringu dietetycznego lub gotowej diety, ale nie stosuje pewnych posiłków, lub niektóre takie jak np. kolacja czy śniadanie woli przygotowywać samodzielnie. Ogólnie istnieje opcja wykluczenia posiłków z diety i zamówienia tylko konkretnych boxów z całej dziennej diety. Sytuacja jest jednak nieco skomplikowana, gdyż każda firma cateringowa oferuje w tym względzie nieco inne zasady. Niektóre firmy cateringowe niedopuszczają takiej opcji i musimy zamawiać cały dzienny zestaw. Duża część firm oferuje wykluczenia posiłków i dostarcza nam np. 2 lub 3 dania w niższej cenie. Niektóre marki mogą oferować również specjalne pomniejszone zestawy. Odpowiadając zatem na pytanie, czy musimy decydować się na całodzienne wyżywienie brzmi – nie, ale z zaznaczeniem, że musimy samodzielnie odnaleźć tę firmę cateringową, która spełni nasze oczekiwania pod tym względem.

Opcje lunchowe

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez firmy cateringu dietetycznego są opcje lunchowe. Są to plany żywienia dziennego przygotowane dla osób uczących się lub pracujących, które chcą zabrać catering dietetyczny ze sobą do pracy. W takich przypadkach catering jest tworzony z myślą o transportowaniu go, braku możliwości jego podgrzania itp. Opcje lunchowe najczęściej są złożone z 2-3 posiłków takich jak śniadanie, obiad i podwieczorek. Przy lunch boxach również istnieje duża dowolność. Każda firma postrzega taki typ żywienia nieco inaczej i oferuje inne rozwiązania. Przeważnie cena takiego zestawu lunchowego jest nieco niższa niż całodziennego wyżywienia. Niektóre marki komponują również specjalne posiłki, które zawierają substancje odżywcze wspomagające koncentrację czy zapamiętywanie.

odpowiedni catering

Znajdź odpowiedni catering!

Jeśli zależy nam na standardowych opcjach cateringu dietetycznego, wykluczeniu posiłków czy jedynie opcjach lunchowych, warto jest wyszukać odpowiedni catering dietetyczny w danym mieście. Możemy zrobić to np. na stronie https://dietly.pl/ To porównywarka diet pudełkowych, która zawiera spis wielu firm oraz ich oferty. Na tej stronie łatwo porównamy różne opcje: znajdziemy catering w swoim mieście np. catering dietetyczny w Toruniu, sprawdzimy opinie oraz wybierzemy szybko i bez zbędnego przeszukiwania internetu odpowiednie opcje dla siebie. Porównywarki są szczególnie pomocne, jeśli chcemy znaleźć catering oferujący nieco mniej standardowe usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ