Rodzaje podkładu do twarzy

Podkład do twarzy to kosmetyk, który jest stosowany przez praktycznie każdą kobietę. Niestety najczęściej wybieramy go nieco na chybił trafił, nie mając pojęcia jak wiele przeróżnych rodzajów podkładów do twarzy istnieje oraz jakie mają one zastosowania. Poniżej zatem zostaną przedstawione najważniejsze rodzaje….

Cera chłodna a ciepła

Zasadniczo możemy wyróżnić typ cery chłodny oraz ciepły. Ciepłe odcienie wpadają delikatnie w żółć albo brąz, zaś chłodniejsze – w róż. Co więcej – to nie działa tak, że jaśniejsza cera będzie miała odcień chłodniejszy i w drugą – że właścicielki ciemniejszej karnacji będą miały od razu jej cieplejsze zabarwienie.

Dlatego też warto uważnie poczytać o tym, jaki właściwie mamy typ cery – to umożliwi nam dobranie odpowiedniego podkładu do twarzy. Istnieją bowiem podkłady w odcieniu ciepłym – one zawierają właśnie różną dawkę żółtego pigmentu oraz podkłady w odcieniu chłodnym idące bardziej w stronę różu.

Konsystencja

Często również nie zwracamy uwagi na to, jakiej konsystencji podkład bierzemy. Tutaj zaś wyróżniamy jej dwa podstawowe rodzaje. Przede wszystkim będą do podkłady wykonane na bazie wody – nazywane są one fluidami. Generalnie charakteryzują się tym, że są znacznie łatwiejsze w aplikacji, nie powodują także przeciążenia skóry.

Z drugiej zaś strony mamy podkłady do twarzy wykonane na bazie substancji tłuszczowych. Inaczej nazywane są one podkładami stałymi i wyróżniają się na pewno tym, że doskonale wręcz korygują wszelkie niedoskonałości. Z drugiej jednak strony trzeba wziąć pod uwagę, że taki podkład do twarzy niestety jest już trudniejszy w aplikacji.

Podkład do twarzy a rodzaj cery

Na koniec trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że podkłady różnią się także między sobą pod kątem cery, do jakiej są przeznaczone. I nie jest to tutaj żadną przypadkową informację, jeśli na podkładzie napisane jest, że idealnie nadaje się on do np. cery trądzikowej.

Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że każda cera wymaga nieco innego typu pokrycia. Cera tłusta z tendencją do powstawania różnych zmian inaczej się będzie zachowywała niż cera sucha, której z kolei łatwo pękają naczynka. Do pierwszej polecany będzie raczej podkład z cząsteczkami antybakteryjnymi, a do drugiej – z nawilżającymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ