Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Nic w tym dziwnego – walka z niechcianym owłosieniem to prawdziwe utrapienie, warto więc sięgnąć po metodę trwalszą niż maszynka do golenia czy depilator. Co warto wiedzieć o tym zbiegu nim się na niego zdecydujemy?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Internet jest pełen niesprawdzonych i nie do końca prawdziwych informacji. Tak samo jest w przypadku tematu depilacji laserowej. Możesz znaleźć mnóstwo wzmianek o oparzeniach i innych niewłaściwych reakcjach skóry. Jednak tak naprawdę nie musisz się niczego obawiać – może kiedyś było inaczej, ale teraz zabieg depilacji jest naprawdę w pełni bezpieczny. Pamiętaj jednak, aby wybrać sprawdzone miejsce, które wyposażone jest w najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt. Sprawdź też czy pracują w nim osoby, które mają doświadczenie w wykonaniu zabiegu oraz czy przeszły odpowiednie szkolenia. Przed depilacją powinien być z Tobą przeprowadzony wywiad, który ma za zadanie wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu (są nimi np. ciąża, cukrzyca czy terapia retinoidami).

Jak to działa?

Do skóry przykładana jest specjalna głowica, która emituje wiązkę światła, pochłanianą przez zawartą w skórze melaninę. W wyniku zaabsorbowania światła przez melaninę dochodzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Usunięty w ten sposób włos już nie odrasta, efekty depilacji są trwałe. Zabieg wykonać można praktycznie na każdej części ciała, nawet tak delikatnych jak płatki uszu czy okolice intymne.

Zdecyduj się już teraz!

Jesień to jedna z najlepszych pór roku na zabieg depilacji laserowej. Dlaczego? Bo do następnego lata jeszcze daleko, a po zabiegu należy chronić się przed słońcem. Dodatkowo dla pełnych efektów potrzebne jest wykonanie 4-6 zabiegów, pomiędzy którymi należy zrobić kilkutygodniowe odstępy. Osiągniecie wymarzonych rezultatów wymaga więc czasu. Jeżeli jesteś więc zdecydowana – nie czekaj! 

Artykuł opracowany przez BeautyDuty – klinikę urody z Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ