Jak rozpoznać idealny barber shop?

Starając się zadbać o swoje włosy i zarost, warto zastanowić się nad odwiedzeniem profesjonalnego barber shopu. Wiele osób może zapytać teraz dlaczego warto chodzić do barbera? Otóż istnieje dość duża różnica pomiędzy zwyczajnym fryzjerem męskim a barberem. Uczęszczając regularnie do fryzjera, nie zastanawiamy się zazwyczaj nad tym, że od barbera możemy oczekiwać czegoś więcej. Oczywiście, osoby posiadające brody i dość bujnie owłosioną twarz, docenią korzyści, jakie oferuje barber i bezwzględnie będą korzystać z jego usług. Fryzjer co najwyżej może brodę nieco podciąć, wyrównać, natomiast barber jest w stanie zrobić z niej dzieło sztuki. Nie znaczy to, że osoby brody nieposiadające nie mogą korzystać z usług barbera. Zróbmy sobie krótką wycieczkę do barber shopu i przypatrzmy się pracy najlepszych barberów.

Po czym poznać dobry barber shop?

Odwiedzając barber shopy, warto zwracać uwagę na szczegóły, które jako pierwsze zazwyczaj rzucają się nam w oczy. Wchodząc do barber shopu, często czujemy się, jakbyśmy nagle przenieśli się do innej epoki, do innego kraju, wręcz do świata idealnego dla mężczyzny. Tak, dla mężczyzny, bo w barber shopie kobiety w zasadzie nie mają co robić. Jest to typowo męski plac zabaw. Właśnie, wchodząc do środka, możemy poczuć się, jakbyśmy weszli do jakiejś knajpki, z tą różnicą, że są tam fotele barberskie i mistrzowie od stylizacji i strzyżenia.

Osoba, która dopiero rozpoczyna swą przygodę z barberem, może poczuć się na początku nieco dziwnie, ale szybko się przyzwyczai, zrelaksuje i usiądzie na fotelu. Dlaczego tak to wygląda? Mężczyzna, aby sprawnie współpracował z barberem, musi być wyluzowany i spokojny. Zwykle ciężko jest się przygotować do zabiegu, kiedy człowiek się stresuje długą kolejką, ma masę spraw na głowie, jakieś problemy. To może spowodować niemożność dogadania się z barberem w celu uzyskania oczekiwanej stylizacji. Barber shop od początku relaksuje i pozwala obniżyć ciśnienie. Oferuje kawę, herbatę, kojącą muzykę, a nawet drinka. Już po niedługim czasie barber może przystąpić do pracy, bez względu na to, czy ma to być stylizacja brody i spasowanie jej z resztą owłosienia, czy tylko klasyczne strzyżenie włosów, brwi i ewentualnie posiadanych wąsów.

Co oferują najlepsi barberzy?

Najlepszy barber w Warszawie jest mistrzem w sztuce, którą wykonuje, a jest to:

  • strzyżenie męskich włosów i klasyczne stylizacje,
  • farbowanie włosów, aby przykryć siwiznę,
  • strzyżenie brody, usuwanie ewentualnych niedoskonałości, jak eliminowanie prześwitów, czy różnic w jej wzroście,
  • stylizacja owłosienia całej warzy, czyli ujednolicenie i nadanie indywidualnego kształtu włosom, brwiom, wąsom i zarostowi na brodzie, dzięki czemu każda osoba uzyska indywidualną stylizację,
  • pielęgnacja brody i włosów,
  • doradztwo co do używania dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji do użycia we własnym domu,
  • prowadzenie każdego klienta indywidualnie od początku procesu zapuszczania brody aż po jej ostateczny kształt oraz regularny serwis brody, czyli jej przystrzyganie lub koloryzowanie.

Jak widać idealny barber shop to nie iluzja, a faktycznie występujące salony, które skupiają swoją uwagę na kliencie, jego potrzebach i oczywiście gwarantują zadowolenie oraz komfort.

moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ