Wesele to czas skocznych tańców, szaleństwa na parkiecie do upadłego, wyśmienitej zabawy do białego rana. Podczas tej nocy goście świętują ślubowanie miłości Pana i Panny Młodej. Muzyka od zawsze łączyła pokolenia i łagodziła obyczaje – warto zatem podczas ślubu postawić na sprawdzone piosenki, przy których skorzy do pląsów na parkiecie będą zarówno młodzi, jak i przedstawiciele starszego pokolenia. Jakie piosenki na weselu podobają się Polakom, porywając do tańca i sprawiając, iż parkiet zaludni się parami spragnionymi szampańskiej zabawy?

Sprawdzone utwory

Na weselach najlepiej sprawdzają się utwory, które znane są wszystkim. Nie bez powodu muzyką, przy której wszyscy świetnie bawią się na weselach, jest disco polo. Skoczny rytm, proste słowa połączone z wpadającą w ucho muzyką potrafią każdego zaprosić do tańca. Nieśmiertelnym weselnym klasykiem jest na przykład utwór „Żono moja” zespołu Masters. Słowa idealnie wpisujące się w klimat wesela niejednego porwą do tańca. To utwór, przy którym wszyscy – chcąc, nie chcąc – nucą pod nosem, machając nóżką, bądź bez wahania biegną na parkiet, by na cały głos wyśpiewywać słowa refrenu. Innym, niezaprzeczalnym weselnym klasykiem są „Czarne Oczy” Ivana i Delfina. Piosenki na wesele charakteryzują się prostym rytmem, powtarzalną melodią, która wpada w ucho i sprawia, iż nogi same rwą się do tańca. To utwory, które mają za  zadanie zachęcać do tańca i zabawy do białego rana – dlatego też doskonale sprawdzają się podczas weselnej nocy.

Hity na czasie

Na weselu doskonale sprawdzą się również współczesne hity. Wśród piosenek wybieranych na pierwszy taniec prym wiodła Adele i jej kultowy już hit „Hello” – romantyczny, przepełniony uczuciem kawałek opowiadający o wielkiej tęsknocie. Z pewnością stał się tak popularny ze względu na linię melodyczną, gdyż tematyka utworu daleka jest od weselnej. Idąc tropem popularnych piosenek na weselach, nie można zapomnieć o nieśmiertelnym „Jedzie pociąg z daleka”, który doskonale sprawdza się jako piosenka na rozkręcenie klimatu imprezowego. Polacy na weselu potrafią bawić się do rozmaitych utworów, jednak najbardziej cenimy to, co znane i przewidywalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ