Regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka stóp to nie wszystko. Aby ten proces załagodzić należy dodatkowo codziennie nawilżać skórę stóp, ponieważ właśnie ona ma tendencję do wysychania. Dzieje się tak, bo na stopach nie mamy tyle gruczołów łojowych, co na innych częściach ciała.
Czy warto używać preparaty do stóp?
O skórę stóp powinno dbać się tak samo, jak o inne części naszego ciała, a nawet jeszcze bardziej intensywnie. Chociażby dlatego, że stopy każdego dnia wykonują ciężką prace, są bardzo obciążone przez ciężar naszego ciała, intensywne chodzenie i to zazwyczaj w niewygodnych butach.
Żeby nasze stopy były zadbane, piękne i zdrowe należy im się specjalna ochrona i regencja. W przeciwnym razie dojdzie do pękania naskórka, przesuszenia i dyskomfortu. Pomocą podczas
pielęgnacji są kremy i peelingi do stóp.
Rodzaje kremów do stóp
Na rynku dostępnych jest bardzo dużo kremów do stóp. Różnią się zazwyczaj konsystencją, wchłanialnością, składem oraz zapachem. Wybierając krem z którego będziemy zadowoleni, musimy kierować się potrzebami naszych stóp.
Jakie składniki powinny być w składzie dobrego kremu do skóry stóp?
Mocznik, ma właściwości złuszczające, jeżeli jest w stężeniu powyżej 15%. Do 15% jest substancją silnie nawilżającą.
Witaminę A i E, te witaminy pomogą zmiękczyć naskórek oraz wpłyną znacznie na nawilżenie skóry.
Masło Shea, jego zadaniem jest regeneracja i odżywienie.
Panthenol, nawilża, działa łagodząco i regenerująco na skórę.
Lanolina, tworzy barierę zmniejszającą ucieczkę wody przez co wpływa na poziom nawilżenia skóry.
Wybrany krem do stóp powinniśmy stosować 2 razy dziennie. Natomiast peeling do stóp należy stosować nie częściej niż raz na tydzień. Im częściej ścieramy naskórek na podeszwie tym bardziej on narasta. Jakie zalety wynikają z regularnego stosowania peelingu do stóp?
Po pierwsze nasza skóra po peelingu jest zmiękczona odpowiednio, wszelkie zrogowacenia, które są na naszej podeszwie są usuwane, krążenie jest pobudzone a dodatkowo taki zabieg to chwila relaksu i odprężenia. Jak widać same korzyści, dlatego pamiętajmy o peelingu!
Przeczytaj też: Kremy i peelingi do rąk – czy warto stosować?