Wycieczki - egipt

Każdy, kto marzy o całorocznej możliwości wypoczynku nad ciepłym Morzem Czerwonym, oświetlonym słońcem i lazurowym, bezchmurnym niebem, zaproponować należy wycieczki – Egipt. Trzygodzinny przelot samolotem do Egiptu nie stanowi żadnego problemu nawet dla najmniejszych dzieci. Za to na miejscu wita nas suchy, saharyjski klimat z wysoką temperaturą i bardzo niskim poziomem wilgotności powietrza.
Wycieczki – Egipt to głównie wypoczynek w wysokiej klasy hotelach rozsianych wzdłuż kilometrami ciągnących się czystych, piaszczystych plaż. Wycieczki – Egipt to odpoczynek w trzech głównych centrach turystycznych tego kraju.
Wycieczki – Egipt i zakwaterowanie w Sharm El Sheikh, najbardziej na północy Egiptu położonym kurorcie stanowi połączenie wypoczynku nad przepięknymi plażami z możliwościami europejskich metropolii. Wszechobecne kawiarnie i kasyna na terenie miasta pozwalają na miłe spędzanie wieczorów i nocy w Egipcie, poza hotelami. Względna bliskość tego kurortu do granicy z Izraelem pozwala na połączenie wycieczki – egipt z wycieczką do Jerozolimy połączoną ze zwiedzaniem palestyńskiego Betlejem. Niewiele większa odległość dzieli Sharm El Sheikh z Kairem i możliwością podziwiania piramid i sfinksa.
Wycieczki – Egipt i zakwaterowanie w centralnym regionie turystycznym, jakim jest Hurghada sprawi, że jeszcze lepiej poznamy życie Egipcjan. Obok lokali sieci fast foodów można znaleźć w tym miejsca sklepy z perfumami. Zaskoczeniem w Hurghadzie będzie zapewne brak możliwości zakupu alkoholu w sklepie. Niestety, ponieważ rejon ten był pierwszym z mekk turystów, zwłaszcza tych zachodnich doszło do nieodwracalnych zmian we florze i faunie. Większość raf koralowych, z których słynie Egipt została zniszczona. Samo miasto chociaż o wiele mniejsze od Sharm zachwyca urokliwymi knajpkami i sklepikami z często usilnie zachęcającymi nas do zakupów sprzedawcami. Z uwagi na odległość wycieczki do Kairu lub Izraela odbywają się samolotem. Natomiast przebywając w Hurgadzie warto wybrać się do Doliny Królów, gdzie poznamy starożytną historię tego kraju.
Wycieczki – Egipt i pobyt w Marsa Alam to oferta przeznaczona głównie dla pasjonatów wypoczynku w hotelu z przepięknymi plażami. Ponieważ region ten najpóźniej został odkryty przez turystów zachwyca czystością morza, w którym spotkać możemy bardzo spektakularne rafy koralowe. Tam też możemy pływając natknąć się na żółwie morskie, które uwielbiają zabawy z turystami. Z uwagi na odległości wybór tego kurortu stanowi wyłącznie o pobycie w miejscu zakwaterowania.
Wycieczki – Egipt to nie tylko możliwość wypoczynku w jednym miejscu z dedykowanymi jedno lub dwudniowymi wycieczkami. To także możliwość zwiedzenia całego kraju, płynąc Nilem. Luksusowe statki poruszające się po tej głównej rzece pozwalają jeszcze lepiej poznać ten kraj. Wyposażenie statków sprawia, że są one także samoistnym centrum wypoczynku i zabawy.
Mówiąc wycieczki – Egipt, możemy w różnorodny sposób połączyć beztroskie i leniwe przebywanie na plaży z poznaniem starożytnej kolebki cywilizacji.

www.freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ