związek internetowy

W czasach dosłownie wszystko możemy zrobić bez wychodzenia z domu. Czy będzie to na przykład opłacenie rachunków, zakupy spożywcze czy też poznawanie nowych osób. W dobie internetu jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dużo. Jak wygląda to w przypadku tworzenia związku? Czy jest to bezpieczne?W jaki sposób się przed tym uchronić? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zwiazek-przez-internet/

Internetowe związki w dzieciństwie 

Te osoby, które dopiero wychowywały się na komunikatorach typu „Gadu-Gadu”, czy też grach, w których dostępna była opcja czatowania, z pewnością wiedzą, że możliwe było znalezienie sobie drugiej połówki właśnie w taki sposób.

Czy jest to coś złego? Absolutnie nie! Taka relacja nie jest niczym złym. Można powiedzieć, że jest ona w pewien sposób urocza. Oczywiście jeżeli jedna osoba nie podszywa się za nikogo innego. W takim przypadku może okazać się to niebezpieczne. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Podszywanie się pod inną osobę jest potocznie zwane catfishingiem. Może być to niebywale groźne zjawisko. Wyobraź sobie, że w grze znajdujesz koleżankę która podaje się za osobę w twoim wieku. W rzeczywistości okazuje się, że jest to mężczyzna, 20 lat starszy od Ciebie, który dodatkowo nie ma dobrych intencji. Takie rzeczy najlepiej jest bardzo szybko weryfikować, aby nie wciągnąć się znajomość, którą może okazać się toksyczna. 

Nie zawsze jednak okazuje się, że wynika to z chęci oszustwa. Czasami osoba po drugiej stronie nie ma złych zamiarów, a po prostu posiada kompleksy, które nabyła w dzieciństwie. Niemniej jednak, również nie należy tego bagatelizować i problem zgłaszać odpowiednim osobom. 

Jak się uchronić przed takim incydentami? 

Przede wszystkim bardzo ważna jest weryfikacja. Poproście o konto do Facebooka drugiej osoby. Jeżeli zauważycie, że osoba ta unika podawania swojej prawdziwej tożsamości, powinniście nie odstępować od tematu. W momencie kiedy zostanie wam podane konto, które od razu na pierwszy rzut oka będzie podejrzane to nie bójcie się zadawać pytań. 

Zaproponujcie również rozmowę przez kamerkę internetową. Jest to jedyny sposób na to, aby sprawdzić kto tak naprawdę siedzi po tej drugiej stronie ekranu. Możliwości jest wiele. Możecie zrobić to przy pomocy aplikacji Skype lub zadzwonić do tej osoby na Messengerze. Jeśli druga osoba będzie starała się od tego wymigać. Odpuście sprawę i dajcie sobie święty spokój.

Zobacz też: http://www.miastomojeawnim.pl/zycie-po-zdradzie-czyli-jak-sie-po-niej-pozbierac/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDa Grasso – dobra pizzeria
Następny artykułPeruki Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ