Jak skutecznie zwalczyć problem opadających powiek

Jak długo zachować młodość i cieszyć się pewnością siebie? W codziennej pielęgnacji warto szczególną uwagę zwrócić na delikatną skórę wokół oczu. Zwykle to w tych okolicach pojawiają się pierwsze zmarszczki, z wiekiem u większości kobiet pojawia się również problem z opadającymi, dodającymi lat powiekami. Jak uniknąć opadania powiek? Jak przywrócić ładny wygląd spojrzeniu, które już zaczęło tracić swoją świeżość i młodzieńczość?

Przyczyny opadania powiek

Dlaczego powieki opadają, a spojrzenie staje się zmęczone, przygaszone, twarz sprawia wrażenie starszej? Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest wiek – procesy starzenia osłabiają skórę i zmniejszają jej elastyczność. Utrata jędrności skóry objawia się zwłaszcza w najbardziej delikatnych okolicach, takich jak partie wokół oczu. Pojawiają się zmarszczki, a powieki zaczynają stopniowo opadać – oczy stają się zmęczone, tracą swój pierwotny blask i iskrę. Inną przyczyną opadania powiek są gwałtowne zmiany masy ciała. Kiedy kobieta szybko straciła na wadze, jej skóra również traci na elastyczności: wisząca skóra może pojawić się nie tylko na brzuchu czy udach, ale i na twarzy. Bardzo często skutkiem ubocznym kuracji odchudzającej są opadające powieki.

Opadające powieki – jak im zapobiec

Żeby spojrzenie długo zachowało swój blask, najlepiej wprowadzić skuteczną profilaktykę w postaci dobrze dobranej pielęgnacji. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie nawilżanie skóry. Odwodniona skóra szybciej się starzeje, ponieważ ma mniejszą elastyczność, pojawiają się na mniej zmarszczki, bruzdy, skóra wokół oczu zaczyna nieestetycznie obwisać. Aby uniknąć problemu opadających powiek, trzeba dbać również o prawidłową masę ciała. Szybkie zmiany wagi w naturalny sposób mogą prowadzić do pojawienia się obwisającej skóry na powiekach.

Kiedy warto wykonać zabieg na opadające powieki?

Co robić, jeśli problem opadania powiek już się pojawił? Przy pierwszych symptomach pomocne będą ujędrniające, nawilżające kremy przewidziane do stosowania na delikatną skórę wokół oczu.Jeśli jednak zmiany są zaawansowane, warto rozważyć zabieg korekty opadających powiek. Przeprowadzony przez specjalistę jest bezpieczny i daje natychmiastowe, widoczne efekty. W czasie zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry, stosując nacięcia w takich miejscach, by nie były one widoczne po wygojeniu. Spojrzenie natychmiast odzyskuje młodość, świeżość i blask.