Jak zrobić domowe mojito?

Mohito, mojito czy modżajto? Jak kto woli, tak nazywa. Jedno jest pewne, ten popularny drink niesie ze sobą orzeźwienie i świetny świeży smak.

W każdym barze z łatwością otrzymamy tego drinka, ale można go przyrządzić w domowym zaciszu i przy okazji mile zaskoczyć swoich gościu na spotkaniu towarzyskim.

Do sporządzenia Mojito potrzebujesz:

– 3 łyżeczki cukru trzcinowego
– limonka
– pęczek mięty (świeżej)
– 50 ml białego rumu (na przykład Bacardi)
– 200 ml (wody gazowanej, sprite bądź tonic)
– skruszony lód (jeśli nie masz kruszonego lodu w ostateczności mogą być to kostki)

Po zebraniu niezbędnych rzeczy możesz zamienić się w domowego barmana i zacząć przygotowywać drinka.

Limonkę dokładnie opłucz pod bieżącą wodą. Następnie kilka razy delikatnie ją ugniatając, przeturlaj po blacie (tak jakbyś rolował walec z ciasta). Rozkrój limonkę na pół, połowa limonki wystarczy na jedno mojito. Następnie połówkę przekrój na dwie lub trzy części.

Kolejny krok to nasypanie na dno szklanki cukru trzcinowego, kiedy cukier znajdzie się na dnie, wyciśnij na niego sok z limonek. Pozostałe po wyciskaniu soku skórki wsadź na dno szklanki. Dodaj świeże liście mięty i rozgnieć wszystko na przykład za pomocą moździerza kuchennego. Następnie wymieszaj. Na tak przygotowaną bazę ułóż rozkruszony lód, na około 1/3 wysokości szklanki. Dodaj rum, a następnie wlej napój gazowany. Górę drinka możesz udekorować świeżymi listkami mięty i delikatnie posypać cukrem trzcinowym.

Mojito bezalkoholowe dla tych, co nie mogą

Czasem tak bywa, że wybierając się na imprezę, jesteśmy kierowcami i ani kropelki alkoholu nie ruszymy. Albo po prostu jesteśmy abstynentami i zwyczajnie nie pijamy alkoholu.

Mojito bez alkoholu też świetnie smakuje i orzeźwia.

Proces tworzenia jest taki sam jak w alkoholowym mojito, możemy pokusić się o większą ilość mięty i soku z limonki. Główna różnica polega na tym, że rum zastępujemy mocno gazowaną wodą bądź po prostu zwiększamy dwukrotnie ilość dodawanego gazowanego napoju.

Każde dobrze przyrządzone mojito, z alkoholem czy bez. Będzie smacznym i orzeźwiającym drinkiem. Smacznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ