O wycieczce do Birmy marzy chyba każdy, kto tylko wie coś więcej o tym niezwykłym państwie. Nie ulega jednak wątpliwości, że podróże do egzotycznych krajów, chociaż najbardziej fascynujące i inspirujące, należą do jednych z najtrudniejszych do zaplanowania. Oprócz podstawowych kwestii takich jak dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie, ogromne znaczenie ma także sprawa bezpieczeństwa, o jaką należy zadbać. Nic więc dziwnego, że większość turystów decyduje się na zakup wczasów zorganizowanych przez biura podróży. Aby znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „Birma wycieczki„. Zakup wakacji to jednak nie wszystko. Co należy jeszcze zrobić przed wylotem do tego kraju o malowniczym krajobrazie i wyjątkowej kulturze?

1. Zadbaj o swój paszport

Paszport to dokument, który obowiązkowo musi posiadać przy sobie każdy turysta, który przylatuje do Birmy. To właśnie na jego podstawie obcokrajowcy są legitymowani. Zgodnie z wymogami prawnymi obowiązującymi w Birmie paszport powinien być aktualny przez co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i musi posiadać co najmniej 2 strony wolne.

2. Zdobądź wizę

Tak jak w przypadku większości krajów azjatyckich, wjazd na terytorium Birmy wiąże się z koniecznością posiadania wizy. Jej standardowa cena wynosi około 200 złotych. Zazwyczaj jej zdobycie nie wiąże się też ze znacznymi trudnościami. Dla osób, które boją się lub nie chcą samodzielnie starać się o wizę, pomocni mogą okazać się pośrednicy wizowi, którzy pracują w prawie każdym biurze turystycznym. Za dodatkową opłatą zajmą się oni wszelkimi sprawami urzędowymi.

3. Zaszczep się

Mimo iż zgodnie z zarządzeniem polskiego rządu przed wyjazdem do Birmy nie ma obowiązku zaszczepienia się przeciw żadnej chorobie, to zaleca się podjęcie profilaktyki antymalaryczną. Malaria występująca na terenach azjatyckich jest bowiem dla Europejczyków wyjątkowo groźna.

4. Zabierz ze sobą dodatkowy telefon

Codzienne połączenia z naszymi współtowarzyszami podróży, które mogą trwać nawet tylko kilka sekund, mogą generować horrendalne sumy na rachunku za telefon. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z usług lokalnych operatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ